MOCNI PÓŁNOCNI – VI BIEG CHARYTATYWNY PÓŁNOCNY POMAGA ZA NAMI

MOCNI PÓŁNOCNI – VI BIEG CHARYTATYWNY PÓŁNOCNY POMAGA ZA NAMI

W ubiegłą sobotę 23 września 2023 roku 1970 uczestników pobiegło w VI już edycji Biegu Charytatywnego Północny Pomaga organizowanego przez Fundację Santander na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Celem akcji było wsparcie wyposażenia i uruchomienia Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Zdjęcia: Artur Łopatniuk

To był niesamowity dzień pełen emocji, sportowej rywalizacji i pasji do pomagania. Na trasie biegu łączącej budynek Olivia Centre z Placem Zebrań Ludowych spotkali się miłośnicy aktywności fizycznej, biegacze na co dzień i od święta, wolontariusze i pracownicy Santander Bank Polska z wielu regionów, przedstawiciele lokalnych firm oraz przyjaciele Fundacji Hospicyjnej.

Tegoroczny bieg, tak jak poprzednie edycje, miał dwie formuły: stacjonarną – w Gdańsku i wirtualną – w dowolnym miejscu na ziemi. Uczestnicy biegu mieli również dowolność w wyborze sposobu przebycia dystansu 7,4 km – dozwolony był bieg, marsz, jazda na rowerze czy hulajnodze.

Na mecie na biegaczy czekały pamiątkowe medale oraz miasteczko z gastronomią, animacjami dla dzieci, aktywnościami prozdrowotnymi, a nawet wystawa zabytkowych samochodów i motocykli. Warto dodać, że cały dochód z biegu Fundacja Santander Bank Polska przekazuje na wyposażenie i uruchomienie Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Uzbierana kwota będzie przeznaczona na umeblowanie i wyposażenie pokojów dla naszych podopiecznych.

Wszystkim biegaczom i ich kibicom, wolontariuszom Fundacji Santander, wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji Hospicyjnej dziękujemy za pozytywne emocje i wysiłek włożony w organizację tego charytatywnego biegu. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym – w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content