Centrum Opieki Wytchnieniowej uroczyście otwarte!

Centrum Opieki Wytchnieniowej uroczyście otwarte!

Pojechać na pierwszy od 39 lat urlop, odwiedzić przyjaciół, załatwić sprawy w urzędzie, pójść do lekarza, uwolnić głowę od trosk, wyjść na spacer, posiedzieć w parku, odespać, odpocząć, odetchnąć!
Te proste, zwyczajne czynności, tych kilka chwil wytchnienia – na to zasługuje każdy z nas, ale dla opiekunów rodzinnych, którzy każdego dnia czuwają przy łóżkach swoich chorych bliskich, spełnienie takich marzeń było dotąd trudne, wręcz niemożliwe. Do czasu…


Centrum Opieki Wytchnieniowej już działa dzięki Waszemu wsparciu!


Budowa, którą rozpoczęliśmy na początku 2022 roku, pochłonęła ponad 38 mln złotych. Koszt inwestycji w tym czasie wzrastał kilkukrotnie – złożyła się na to inflacja, kryzys gospodarczy, podwyżka cen materiałów budowlanych, problemy z zaopatrzeniem… A jednak nie poddaliśmy się. Wiedzieliśmy, że przy wsparciu Przyjaciół i Darczyńców, doprowadzimy ten projekt do końca.

I tak dziś, 27 września 2023 roku o godzinie 10.00 wspólnie przecięliśmy wstęgę do nowego budynku. Byli z nami wspaniali Goście i Przyjaciele: Konsul Honorowy Republiki Bułgarii Pan Jan Strawiński, Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Pan Marek Głuchowski, Konsul Honorowy Republiki Mołdawii Pan Jacek Tymiński, Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Poseł na Sejm RP Piotr Adamowicz, Dyrektor Biura Wojewody Pomorskiego, Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Zastępczyni Prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania Monika Chabior, ks. bp. Wiesław Szlachetka, Radni Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski i Andrzej Kowalczys, oraz przedstawiciele firmy i Fundacji JohnnyBros – naszego Głównego Darczyńcy, wraz z jej założycielem Julianem Pawlukiewiczem.


Dziękujemy za wszystkie Wasze darowizny i udostępnienia. Za wsparcie i słowa otuchy. To właśnie dzięki WAM udało się doprowadzić budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej do końca, pomimo piętrzących się trudności i niesprzyjających warunków. Dziękujemy, że byliście dziś z nami 🧡

Zdj. Arek Wegner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content